Producenci
Promocje
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
90,00 zł 58,00 zł 73,17 zł 47,15 zł
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
89,00 zł 66,00 zł 72,36 zł 53,66 zł
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
129,00 zł 95,00 zł 104,88 zł 77,24 zł
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
129,00 zł 74,00 zł 104,88 zł 60,16 zł
Jakie buty robocze?

Jednym z najważniejszych elementów ubioru pracowników na różnych stanowiskach, a przede wszystkim budowlańców, magazynierów, spawaczy itp. jest obuwie. W trudnych warunkach pracy stopy narażone są na wiele niebezpieczeństw, przed którymi może je uchronić wyłącznie para specjalnych, przystosowanych do charakteru pracy i otoczenia butów. Czym powinny się one wyróżniać? W jakie buty robocze zaopatrzyć swoich podwładnych? Przedstawiamy najlepsze obuwie robocze oraz podpowiadamy jakie buty robocze wybrać dla poszczególnych zawodów.

Najlepsze obuwie robocze

Niestety nie da się jednoznacznie określić jakie jest najlepsze obuwie robocze. To, w jakie buty robocze rzeczywiście warto zainwestować, w jakie się zaopatrzyć, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w pracy, powinno być uzależnione od charakteru naszej pracy, a co za tym idzie zakresu wykonywanych na co dzień obowiązków. Na tej podstawie należy dopasować odpowiadający im rodzaj obuwia. Wymienia się trzy typy butów roboczych: bezpieczne, ochronne i zawodowe. Pierwsze z nich, oznaczane literę „S” i wyposażone w tzw. podnosek z blachą, który wytrzymuje siłę nacisku do około 200 J, są odporne na ściskanie z siłą 15 kN. Buty ochronne („P”) również posiadają podnosek, dzięki któremu wytrzymują siłę nacisku 100 J i ściskanie o sile 10 kN. Wreszcie ostatnie, czyli obuwie zawodowe („O”) nie posiada podnoska i nie chroni przed ewentualnym ryzykiem zmiażdżenia stopy. Sami musimy więc zdecydować, co może nam grozić w pracy, a w związku z tym, jakie będzie dla nas najlepsze obuwie robocze.

Szczególnie polecamy trzewiki robocze

Jakie buty robocze wybrać?

Niezależnie od tego czy pracujemy w niewielkim magazynie, na wielkiej hali produkcyjnej czy też na budowie, a co za tym idzie, bez względu na to, czy zaopatrzymy się w obuwie robocze typu S, P czy O, warto, abyśmy wzięli pod uwagę kilka istotnych czynników. Jakie buty robocze wybrać? Po pierwsze, niezwykle ważna jest sama podeszwa - ta powinna być dość gruba, antypoślizgowa oraz doskonale amortyzować stopę. Po drugie, sprawdźmy, z jakiego materiału zostało wykonane interesujące nas obuwie. Pamiętajmy, że będziemy w nim spędzać przynajmniej po kilka godzin dziennie, w związku z czym dobrze, aby materiał był oddychają, w przeciwnym razie stopy będą się pocić. Jednocześnie musi być odporny na uszkodzenia. Po trzecie, buty robocze muszą być solidne, jednak idealnie, gdy przy tym nie są zbyt ciężkie i po prostu wygodne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl