Producenci
Promocje
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
90,00 zł 58,00 zł 73,17 zł 47,15 zł
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
89,00 zł 66,00 zł 72,36 zł 53,66 zł
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
129,00 zł 95,00 zł 104,88 zł 77,24 zł
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
129,00 zł 74,00 zł 104,88 zł 60,16 zł
Kamizelka odblaskowa - kiedy zakładać?

Kamizelka odblaskowa to jeden z najpopularniejszych elementów odzieży roboczej, lecz nie tylko. Jak się okazuje, kamizelki, dzięki którym jesteśmy widoczni z daleka nawet po zmroku znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Właściwie każdy z nas powinien posiadać ją w swojej garderobie, tudzież w samochodzie. Dlaczego? W jakich sytuacjach warto mieć przy sobie kamizelkę odblaskową? Kiedy zakładać na siebie tego typu odzież? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu oraz gdzie kupić kamizelkę odblaskową? Podpowiadamy!

Kiedy kamizelka odblaskowa?

Jak już zostało wspomniane odzież odblaskowa, a w szczególności kamizelki przydają się w rozmaitych sytuacjach - tak na wielu stanowiskach pracy, jak i w życiu prywatnym. Kiedy kamizelka odblaskowa to część ubioru, którą warto mieć na sobie? Przede wszystkim, kamizelki odblaskowe znajdują zastosowanie na budowie. Każdy pracownik budowy jest zobowiązany przepisami prawa do noszenia w godzinach pracy kamizelki, dzięki której będzie widoczny nawet z dużej odległości. To samo tyczy się prowadzących roboty drogowe. Prócz tego, mimo, że polskie prawo (w przeciwieństwie do np. czeskiego, słowackiego, austriackiego) tego nie wymaga, kamizelki odblaskowe, nazywane również ostrzegawczymi warto wozić w samochodzie. Ale i to nie wszystkie sytuacje, w których przydaje się kamizelka odblaskowa. Kiedy zakładać na siebie ten odblaskowy element odzieży prócz wymienionych? Otóż, kamizelkę dobrze mieć na sobie po zmroku, gdy znajdujemy się poza terenem zabudowanym, przykładowo, gdy po zachodzie słońca biegamy, jeździmy na rowerze, spacerujemy z psem czy po prostu wracamy do domu poboczem lub chodnikiem biegnącym wzdłuż ruchliwej ulicy. Wreszcie, w kamizelki warto zaopatrzyć swoje dzieci, by zwiększyć ich bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

Gdzie kupić kamizelkę odblaskową?

Skoro wiemy już kiedy kamizelka odblaskowa znajduje zastosowanie, najwyższa pora zastanowić się na co zwrócić uwagę podczas wyboru i gdzie kupić kamizelkę odblaskową. Niezależnie od tego, do czego jej potrzebujemy, zakupy warto robić w profesjonalnych sklepach z odzieżą roboczą i ochronną. Trzeba pamiętać o tym, że kamizelka odblaskowa przede wszystkim musi spełniać normę EN471 i być koloru żółtego bądź pomarańczowego. Dobrze, aby była też komfortowa w użytkowaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z kategorią naszego sklepu: odzież ochronna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl