Producenci
Promocje
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
90,00 zł 58,00 zł 73,17 zł 47,15 zł
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
89,00 zł 66,00 zł 72,36 zł 53,66 zł
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
129,00 zł 95,00 zł 104,88 zł 77,24 zł
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
129,00 zł 74,00 zł 104,88 zł 60,16 zł
Odzież robocza odblaskowa - kilka istotnych informacji
Odzież robocza odblaskowa - kilka istotnych informacji

Istnieją takie zawody, i wbrew pozorom jest ich więcej niż mogłoby się nam wydawać, które wymagają zastosowania odzieży roboczej bądź ochronnej. Zwykle obowiązek noszenia przez pracowników na określonych stanowiskach specjalnych ubrań regulują przepisy prawa polskiego lub europejskiego. Nie inaczej jest w przypadku odzieży roboczej odblaskowej. Opublikowana w Dzienniki Urzędowym Unii Europejskiej norma EN ISO 20471:2013 celem zagwarantowania podwyższonego bezpieczeństwa pracy oraz ograniczenia liczby i ryzyka wypadków, określa wymogi odnośnie odzieży sygnalizującej obecność noszącej ją osoby. W zgodzie z zawartymi w tejże normie zasadami należy dopasowywać odpowiednią dla siebie i swoich pracowników odzież odblaskową BHP. Sprawdźmy zatem, jakie ubrania robocze ostrzegawcze mamy do wyboru i jak się z nimi obchodzić.

Odzież odblaskowa BHP - klasy

Według unijnej normy, odzież robocza odblaskowa dzieli się na trzy klasy. Ubrania robocze ostrzegawcze kwalifikuje się do poszczególnych klas ze względu na stopień widoczności, czyli pole powierzchni i rozmieszczenie elementów fluorescencyjnych, odblaskowych i kontrastowych. W klasie I łączna powierzchnia tychże elementów wynosi minimum 0,14 m2 materiału fluorescencyjnego i 0,1 m2 tkaniny odblaskowej. Klasa II to już co najmniej 0,5 m2 elementów fluorescencyjnych i 0,13 m2 materiału odblaskowego. Wreszcie, odzież odblaskowa BHP klasy III, czyli najwyższego stopnia widoczności to minimum 0,8 m2 elementów fluorescencyjnych i 0,2 m2 tkaniny odblaskowej.

Ubrania robocze ostrzegawcze - zasady użytkowania i pielęgnacji

Skoro wiemy już, jakie są klasy odzieży roboczej odblaskowej oraz czym różnią się ubrania zaliczane do poszczególnych z nich, najwyższa pora sprawdzić, jakie zasady użytkowania i pielęgnacji obowiązują w tym przypadku. Otóż, ubrania robocze ostrzegawcze przede wszystkim muszą odpowiadać wymogom normy. Prócz tego, przez cały czas, gdy mamy je na sobie powinny być zapięte - tylko wówczas spełniają swoją funkcję. To samo tyczy się ich czystości - im bardziej zabrudzone, tym słabiej jesteśmy widoczni, co mija się z celem ich noszenia. Dlatego odzież odblaskową BHP należy regularnie prać, zwracając przy tym uwagę na zalecenia producenta odnośnie temperatury prania, mocy wirowania i dozwolonych detergentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl