Producenci
Promocje
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
BLUZA ROBOCZA BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
90,00 zł 58,00 zł 73,17 zł 47,15 zł
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
SPODNIE ROBOCZE OGRODNICZKI BRIXTON PRACTICAL BIAŁY
89,00 zł 66,00 zł 72,36 zł 53,66 zł
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
BUTY ROBOCZE BEARFIELD GT01 S1
129,00 zł 95,00 zł 104,88 zł 77,24 zł
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
BEARFIELD PÓŁBUT GT02 O1 ORANGE
129,00 zł 74,00 zł 104,88 zł 60,16 zł
Odzież spawalnicza gwarancją bezpieczeństwa spawaczy
Odzież spawalnicza gwarancją bezpieczeństwa spawaczy

Do spawania niezbędny jest nowoczesny sprzęt oraz wyspecjalizowany w swym fachu, doświadczony spawacz. Jednak to nie wszystko. Konieczna jest również właściwa ochrona, gdyż spawanie niestety łączy się z szeregiem zagrożeń, pośród których wymienić należy m.in. trwałe uszkodzenia wzroku, poparzenia skóry, choroby układu oddechowego czy też pożar. Wszystkich wymienionych można uniknąć dzięki profesjonalnej odzieży spawalniczej, która spełnia surowe normy bezpieczeństwa, chroni zdrowie pracowników, minimalizuje ryzyko nieszczęśliwych wypadków, a także zwiększa komfort pracy. Nic więc dziwnego, że obowiązek stosowania ubrania roboczego spawalniczego regulują przepisy prawa. Sprawdźmy czym jest norma EN 11611 oraz z jakich materiałów produkuje się odzież spawalniczą.

Ubranie robocze spawalnicze - co na jego temat mówią nam przepisy?

Wymagania dotyczące odzieży spawalniczej, a mianowicie właściwości użytkowych materiałów oraz tzw. zasad projektowych (w jakim stopniu ubranie powinno zasłaniać ciało, jakie elementy zabezpieczające posiadać) ustanawia norma EN 11611. Zgodnie z nią ubranie robocze spawalnicze to takie ubranie, które służy do ochrony przed ciepłem i płomieniem podczas spawania, w tym przed rozpryskami stopionego żelaza, ciepłem kontaktowym (również ciepłem promieniowania pochodzącym z łuku elektrycznego) i nieosłoniętym płomieniem. Jego zadaniem jest również minimalizowanie ryzyka porażenia prądem w wyniku przypadkowego, krótkotrwałego kontaktu z przewodami elektrycznymi pod napięciem. W zależności od techniki spawania powinno się dostosowywać odpowiedniej klasy ubranie robocze. Spawalnicze elementy odzieży klasy I znajdują zastosowanie w pracach spawalniczych o niższym stopniu niebezpieczeństwa, zaś klasy II zalecane są do technik pociągających za sobą większe zagrożenie dla zdrowia, wynikające z wyższych poziomów rozbrysku i ciepła promieniowania. Co do wspomnianych wymogów projektowych, głównie chodzi o to, że odzież spawalnicza powinna zakrywać cały tułów, szyję, ramiona i nogi, a klapy kieszeni zewnętrznych muszą być przynajmniej o 20 mm szersze od otworów.

Różnego rodzaju odzież robocza znajduje się w naszym sklepie internetowym.

Ubrania spawalnicze skórzane

Skoro wiemy już, jakie wymogi musi spełniać odzież spawalnicza, możemy określić, z jakiego materiału powinna być wykonana. Otóż, zdecydowanie najlepsze są ubrania spawalnicze skórzane. Najwyższy poziom ochrony zapewniają wyroby ze skór naturalnych, garbowanych solami o niskiej zawartości chromu (dwoinowych lub licowanych).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl