Rękawice robocze

Pokazano 1-24 z 130 pozycji

Na strój ochronny składa się właściwie większość elementów ubioru, poczynając od kurtek, bluz, spodni, kombinezonów, poprzez obuwie, kończąc na okularach, nakryciach głowy i rękawicach. Jednymi z najważniejszych, najczęściej stosowanych przedmiotów bez wątpienia są rękawice, które chronią nasze dłonie i bez których wielu czynności w ogóle nie moglibyśmy się podjąć. Kiedy zakładamy rękawice ochronne? Jakie rękawice ochronne BHP mają nam do zaoferowania producenci tego typu odzieży?

Po co i kiedy zakładamy rękawice ochronne?


Jak już zostało wspomniane rękawice ochronne BHP to jeden z najczęściej używanych elementów odzieży, która ma chronić przed niebezpieczeństwami względem naszego zdrowia i życia wynikającymi ze specyficznego charakteru pracy. Po co i kiedy zakładamy rękawice ochronne, a przynajmniej kiedy powinniśmy? Otóż jest to obowiązkowe akcesorium w sytuacjach zagrożenia ze strony substancji chemicznych i biologicznych, w zawodach i na stanowiskach pracy, na których powszechnie korzysta się z ostrych narzędzi, którymi moglibyśmy się zranić, a także wszędzie tam, gdzie dłonie i przedramiona są narażone na działanie skrajnie niskich bądź wysokich temperatur, prądu czy też ognia.

Polecamy rękawice chemiczne z naszego sklepu.

Rękawice ochronne BHP


Wiemy już po co i kiedy zakładamy rękawice ochronne. Przy tej okazji warto jednak wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie różnych rodzajach tychże elementów odzieży ochronnej. Otóż, producenci mają do zaoferowania m.in. rękawice ochronne BHP wzmacniane, dziane, skórzane, termoodporne, nakrapiane, powlekane, antyprzecięciowe, biologiczne, elektroizolacyjne. Poza tym, ze względu na stopień ryzyka wynikającego ze sposobu użytkowania, rękawice ochronne BHP dzieli się na trzy kategorie. Kategoria I to ryzyko minimalne. Do tej grupy zaliczamy rękawice gospodarcze i robocze, które jedynie zabezpieczają naskórek przed podrażnieniem wywołanym detergentami i temperaturą do 50 stopni Celsjusza. Do II kategorii - ryzyko średnie - klasyfikują się natomiast rękawice zapewniające ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i substancjami chemicznymi. Wreszcie III kategoria - ryzyko wysokie - obejmuje rękawice chroniące przed poważnymi zagrożeniami wywołanymi chemikaliami, prądem, ostrymi przedmiotami, bardzo niskimi bądź wysokimi temperaturami oraz promieniowaniem.

Wszystkie rękawice robocze znajdziesz w sklepie Net-bear.