Co to jest odzież ochronna?

Spora część zawodów i wynikających ze specyficznego charakteru pracy obowiązków wymaga od pracowników posiadania tzw. odzieży ochronnej. Tę powinien im zapewnić oczywiście pracodawca. Termin „odzież ochronna” kojarzymy zwykle z pracami, które w jakiś sposób mogłyby zagrozić zdrowiu i życiu tych, którzy się ich podejmują.

Read more
Porady
1934 views

Odzież ochronna dla pracowników medycznych, kosmetycznych oraz laboratoryjnych

Jaki fartuch medyczny wybrać? Niełatwy wybór odzieży do pracy może być często podyktowany przepisami konkretnego miejsca pracy, jednak kompletując taki strój, należy szczególną uwagę przykładać do tego, aby fartuch laboratoryjny był dopasowany do konkretnej sylwetki.

Read more
Porady
Net-bear
517 views

Jakie spodnie robocze?

Spodnie robocze, to najchętniej szukana fraza w wyszukiwarce google w kategorii odzieży roboczej. My sami sprzedajemy najwięcej tego typu asortymentu (no może poza rękawicami roboczymi).Niestety kupujący często działają po omacku i różnego rodzaju fachowa nomenklatura jest dla nich po prostu niezrozumiała. Zacznijmy więc od podstaw.

Read more
Porady
Net-bear
1354 views

Komu przysługuje odzież robocza?

Odzież robocza to odzież, którą w godzinach pracy musi mieć na sobie pracownik. Jej celem jest zabezpieczanie stroju prywatnego bądź jego zastąpienie. Oczywiście dotyczy to jedynie części stanowisk pracy. O tym, w jakich sytuacjach pracodawca jest zobowiązany zapewnić swoim podwładnym ubrania dostosowane do środowiska i wykonywanych obowiązków regulują przepisy prawa, a dokładniej Kodeks Pracy. Sprawdźmy zatem, komu przysługuje odzież robocza, kiedy pracodawca jest zobowiązany do wydania pracownikom specjalnego stroju oraz co ile przysługuje ubranie robocze.

Read more
Porady
Net-bear
2320 views

Czy krótkie spodenki mogą stanowić odzież roboczą?

Odzież robocza to niezwykle rozległa kategoria. Zaliczają się do niej zarówno ubrania dla pracowników budowy, jak i medyków czy chemików. W związku z tym, niemalże dla każdej branży, a co za tym idzie poszczególnych środowisk pracy istnieją (a przynajmniej istnieć powinny) regulowane normami prawa wymogi dotyczące właściwego stroju pracowniczego. Na strój ten, składają się zwykle bluzy/bluzki/koszule, spodnie, kurtki bądź też całe kombinezony.

Read more
Porady
Net-bear
15787 views

Odzież spawalnicza gwarancją bezpieczeństwa spawaczy

Do spawania niezbędny jest nowoczesny sprzęt oraz wyspecjalizowany w swym fachu, doświadczony spawacz. Jednak to nie wszystko. Konieczna jest również właściwa ochrona, gdyż spawanie niestety łączy się z szeregiem zagrożeń, pośród których wymienić należy m.in. trwałe uszkodzenia wzroku, poparzenia skóry, choroby układu oddechowego czy też pożar. Wszystkich wymienionych można uniknąć dzięki profesjonalnej odzieży spawalniczej, która spełnia surowe normy bezpieczeństwa, chroni zdrowie pracowników, minimalizuje ryzyko nieszczęśliwych wypadków, a także zwiększa komfort pracy.

Read more
Porady
Net-bear
2036 views

Odzież robocza odblaskowa - kilka istotnych informacji

Istnieją takie zawody, i wbrew pozorom jest ich więcej niż mogłoby się nam wydawać, które wymagają zastosowania odzieży roboczej bądź ochronnej. Zwykle obowiązek noszenia przez pracowników na określonych stanowiskach specjalnych ubrań regulują przepisy prawa polskiego lub europejskiego. Nie inaczej jest w przypadku odzieży roboczej odblaskowej.

Read more
Porady
Net-bear
1144 views

Kamizelka odblaskowa - kiedy zakładać?

Kamizelka odblaskowa to jeden z najpopularniejszych elementów odzieży roboczej, lecz nie tylko. Jak się okazuje, kamizelki, dzięki którym jesteśmy widoczni z daleka nawet po zmroku znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Właściwie każdy z nas powinien posiadać ją w swojej garderobie, tudzież w samochodzie. Dlaczego? W jakich sytuacjach warto mieć przy sobie kamizelkę odblaskową? Kiedy zakładać na siebie tego typu odzież? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu oraz gdzie kupić kamizelkę odblaskową? Podpowiadamy!

Read more
Porady
Net-bear
1222 views

Kiedy zakładamy rękawice ochronne?

Na strój ochronny składa się właściwie większość elementów ubioru, poczynając od kurtek, bluz, spodni, kombinezonów, poprzez obuwie, kończąc na okularach, nakryciach głowy i rękawicach. Jednymi z najważniejszych, najczęściej stosowanych przedmiotów bez wątpienia są rękawice, które chronią nasze dłonie i bez których wielu czynności w ogóle nie moglibyśmy się podjąć. Kiedy zakładamy rękawice ochronne? Jakie rękawice ochronne BHP mają nam do zaoferowania producenci tego typu odzieży?

Read more
Porady
Net-bear
2119 views

Jakie buty robocze na lato?

To, że obuwie robocze to absolutna podstawa na wielu stanowiskach pracy, m.in. w magazynach, halach produkcyjnych, na budowie itp. chyba dla nikogo nie jest już żadnym zaskoczeniem. Specjalne, solidne, wyposażone w grubą, antypoślizgową podeszwę oraz system chroniący przed ewentualnym zmiażdżeniem chroniąc stopy, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Read more
Porady
Net-bear
2904 views