Odzież spawalnicza

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Wymagania dotyczące odzieży spawalniczej, a mianowicie właściwości użytkowych materiałów oraz tzw. zasad projektowych (w jakim stopniu ubranie powinno zasłaniać ciało, jakie elementy zabezpieczające posiadać) ustanawia norma EN 11611. Zgodnie z nią ubranie robocze spawalnicze to takie ubranie, które służy do ochrony przed ciepłem i płomieniem podczas spawania, w tym przed rozpryskami stopionego żelaza, ciepłem kontaktowym (również ciepłem promieniowania pochodzącym z łuku elektrycznego) i nieosłoniętym płomieniem. Jego zadaniem jest również minimalizowanie ryzyka porażenia prądem w wyniku przypadkowego, krótkotrwałego kontaktu z przewodami elektrycznymi pod napięciem.

W zależności od techniki spawania powinno się dostosowywać odpowiedniej klasy ubranie robocze. Spawalnicze elementy odzieży klasy I znajdują zastosowanie w pracach spawalniczych o niższym stopniu niebezpieczeństwa, zaś klasy II zalecane są do technik pociągających za sobą większe zagrożenie dla zdrowia, wynikające z wyższych poziomów rozbrysku i ciepła promieniowania. Co do wspomnianych wymogów projektowych, głównie chodzi o to, że odzież spawalnicza powinna zakrywać cały tułów, szyję, ramiona i nogi, a klapy kieszeni zewnętrznych muszą być przynajmniej o 20 mm szersze od otworów.

Odzież robocza dla spawacza

Spawacze to grupa zawodowa, której zadaniem jest praca w różnorodnych warunkach, często dla nich niebezpiecznych. Kluczowe zatem, aby zaopatrzeni byli w odzież dla spawacza i antyelektrostatyczną jak najlepszej jakości.

Odzież antyelektrostatyczna

Odzież tego rodzaju wykonana jest z tkaniny o grubszej gramaturze i wytrzymałej strukturze, dzięki czemu jest bardziej odporna na iskry oraz podpalenie. Odzież taka dedykowana jest w szczególności pracownikom, bezpośrednio zaangażowanym przy pracy różnego rodzaju palnikami i stycznością z płomieniami ale też z rozpryskami żelaza, ciepłem konwekcyjnym i promieniowaniem cieplnym.

Z odzieży dla spawacza korzystają osoby pracujące np.  w przemyśle elektrotechnicznym, przy pracach z elektrycznością i energetyce.

Dwiema głównymi kolekcjami odzieży roboczej dla spawaczy są takie marki jak Profflam oraz Brixton Spark. W przypadku Profflam do wyboru mamy spodnie ogrodniczki, spodnie do pasa jak i bluzy. W przypadku Brixton Sprak mamy do wyboru dużą gamę kolorystyczną wśród spodni do pasa, spodni ogrodniczek i bluz.

Z linii Brixton Spark możemy również zaproponować ocieplaną kurtkę i ogrodniczki, do pracy na zewnątrz.

Każda z wyżej wymienionych linii składa się z ogrodniczek, spodni do pasa i bluzy, dzięki czemu można zakupić kompletny strój w różnych wersjach kolorystycznych.

W skład odzieży spawalniczej wchodzi również obuwie chroniące przed iskrami i wyładowaniami elektrostatycznymi a podeszwa chroni przed wysoką temperaturą nawet do 300 stopni C przez czas 60s.